OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Rádiem řízené modely automobilů

Včerejším dnem jsme sklizením tribuny pro jezdce definitivně ukončili historii naší skvělé offroadové dráhy. Došlo k tomu po několikaletém dohadování z atletikou Zábřeh naším kompromisním ústupkem. Navrhli jsme, že ustoupíme jejich nesmyslnému nápadu ohledně rozcvičovací rovinky, která zasahovala do naší dráhy s tím, že na zbytku plochy by nám jako komenzaci město vybudovalo asfaltovou dráhu pro RC silniční modely. Tento návrh se líbil našemu panu starostovi, ale s tím, že by se pro nás vybudovala asfaltová dráha v areálu ZŠ Severovýchod, kde by ji využívala i škola a vznikající RC kroužek při DDM. Proběhlo několik jednání včetně návštěvy dráhy RC Blansko. A pak to začalo.

Na jednání sportovní komise v květnu 2018 vystoupil její člen p. Vysocký a nehorázným způsobem pomluvil nejen mě, ale i náš klub. Například tím, že jsme od města Zábřeh dostali dotace na nákup časomíry a pak když RC Postřelmov si ji od nás chtělo půjčit, takže jsme se k nim postavili zády. No a následovali další lžy z jeho strany. Jakmile jsem se toto dozvěděl, kontaktoval jsem předsedu sportovní komise s tím, že chci aby mi tyto lži potvrdili ty osoby, na které se odvolával p. Vysocký a že bych se chtěl setkat s tou osobou, která mě oslovila ohledně zapůjčení časomíry. Jelikož mě z Postřelmova nikdo neoslovil ohledně jejího zapůjčení, tak jsem byl zvědavý kdo to je. Komise proběhla v červnu, kde jsem se zůčastnil s Davidem. Nejprve nás p. Vysocký seznámil s tím, že informace měl od p. Drtila a p. Ščerbákové. Ani jeden však na jednání komise nepřišel. Drtil byl pracovně mimo ČR a p. Ščerbáková měla nemocné děti. Ty však byly viděny námi, když jsme šly z komise venku Syn jezdil na kole a dcera s p. Ščerbákovou byla na stadioně "pod plechem". Zcela jasné, nechtěla konfrontaci, protože by ty lži nijak neobhájila. P. Vysocký však na komisi pokračoval ve spolupráci s p. Crhonkem s dalšími vymyšleným lži. Když jsme pak z jeho úst slyšeli, že nám nevěří co tady říkáme (pak nechápu proč si nás pozvali) protože v Postřelmově mají perfektní RC dráhu, na která jezdí jak terénní modely, tak modely silniční, pochopil jsem, že s takovým "odborníkem na RC modely" nemá cenu jednat. To už bylo hodně silné kafe, protože na světě (kromě Postřelmova) nic takového neexistuje a kdo se silničním  RC modelem někdy jel, nebo ho alespoň viděl musí pochopit, že model se světlostí 5 mm se prostě na hrbolaté dráze ani nerozjede. V tuto chvíli jsme pochopili, že účast na jednání sportovní komise je pro nás ztrátou času. Tam jsem na závěr prohlásil, že se může naše offroadová dráha zrušit. Měli jsme totiž příslib od p. starosty že se nám vybuduje asfaltová plocha.

Hned následující sobotu jsme se setkali s p. Drtilem, který nám řekl, že nikdy nikomu neřekl, že by si chtěli od nás časomíru zapůjčit. I na další otázky nám odpověděl a byly zcela v rozporu s tím, co padlo na sportovní komisi za naší nepřítomnosti. Potvrdil, že mluvil s p. Vysockým (jméno si však nepamatoval), že mu na jeho otázky odpověděl, ale byly prý položeny zcela jinak. Navrhnul p. Vysockému, že když bude jednání komise, že je ochoten odpovědět přes mobil a s tím, že by tento rozhovor byl puštěn nahlas všem přítomným. Navíc jsme se domluvili na další vzájemné spolupráci mezi našimi kluby.

Nejprve jsem nechápal, proč p. Vysocký se tak moc zajímá o náš klub. Nevím, jestli je to shoda jmen, ale když jsem na stránkách atletiky zjistil že členem vedení Atletiky Zábřeh je Vladimír Vysocký začínám tomu tak trochu rozumět. Náš klub jim prostě na stadioně vadil.

S Davidem jsme se dohodli, že si dáme prázdninovou pauzu a začneme opět aktivně od září a to s pomocí zahájení RC kroužku v DDM. Ovšem tam jsem se dozvěděl, že náš klub skončil. A jelikož tato informace pocházeli údajně z městského úřadu, rozhodl jsem se tímto povídáním to dát na pravou míru. Takže:

RC Team Zábřeh svou činnost neukončil a i nadále se připravuje na přechod z offroad kategorií na kategorie onroad, tedy silniční modely.

Stále máme zájem na vybudování asfaltové dráhy a stejný zájem má i paní ředitelka ZŠ Severovýchod. Jak je daleko projekt a vůbec celá akce se třeba dozvím již ve čtvrtek při osobním setkání s panem starostou.

S výsledkem jednání Vás zde seznámím stejně tak s návrhy k naší činnosti v roce 2019.

Ještě jednou NEKONČÍME, jedeme dál.

Martin Pelikán - předseda klubu

Náhodné obrázky